Panią od tureckiego nie jestem (jeszcze 😉 ) ale  podnoszę Ci poprzeczkę. Zapraszam.

„Türkisch für Anfänger”

Serial nienowy, ale temat nadal aktualny. Dwie rodziny. Dwie kultury. Dwa światy. Łączą się w stolicy Niemiec pod dachem domu dawniej należącego do Güntera Grassa. Tak tego, niemieckiego Kaszuba od „Blaszanego Bębenka”. Swoją drogą ciekawa postać z niego była, coś Ci przy okazji o nim kiedyś napiszę.

Scenariusz serialu napisał Bora Dagtekin. Możesz go nie kojarzyć, ale między innymi on dba o dobre samopoczucie tworząc scenariusze komediowe. To właśnie spod jego pióra wyszły takie to…  „Fack ju Göhte” – wszystkie części, „Gute Zeiten Schlechte Zeiten”, „Wo ist Fred?”, „Doctor’s Diary”. (Wiesz po co to wymieniam te tytuły 😉 ) Scenariusz „Türkisch für Anfänger” napisał w oparciu o osobiste doświadczenia. Jak bardzo osobiste? Tak bardzo, że sam wychowywał się turecko-niemieckim domu 🙂 Tata Turek – lekarz, a mama Niemka – nauczycielka niemieckiego. 😉 Musiało być  wesoło i ciekawie.

Ale do sedna.

Życie codzienne młodzieży i rodziców. Problemy, konflikty, nieporozumienia, ale i przyjaźnie, miłości i miłostki. A wszystko to przeplecione czasem uszczypliwym humorem  ze stereotypem w tle.

Miłego oglądania!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s