Na czas spowolnienia całego świata spowodowanego wirusem, ale także na każdy inny dzień wybierz dobry niemiecki serial. Połącz przyjemne z pożytecznym. Wielokrotnie wspominam o zaletach oglądania seriali w języku obcym i nie przestanę tego robić, bo dla sympatyków języka niemieckiego to wspaniała forma relaksu i nauki. Zaufaj mi bo wiem co mówię. Tak też się uczę i relaksuję.

Na początek komediowy miniserial Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) 6 odcinków trwających niecałe 30 min (w sumie mógłby być zwykłym filmem 😉 ) o wciągającej fabule, przemianie bohatera z życiowymi mądrościami w tle.

Drugi, tym razem odrobinę mroczny, ale również niedługi serial to Skylines. Rytmy Hip-Hopu, mafijny półświatek  i mroczne zaułki miasta z najwyższymi budynkami Europy. Jeśli to Twój klimat to jest serial dla Ciebie.  Obejrzyj.

Również mrocznego klimatu możesz spodziewać się w  Berlińskich psach (Dogs of Berlin), gdzie morderstwo na tle politycznym, wątek turecko-niemiecki i rasistowski  rysują ciekawe widowisko.

Sympatykom XIX wiecznego Wiednia, psychoanalizy, przerażających i perwersyjnych przestępstw Freud poleca się.

Charité otworzy Ci świat berlińskiego szpitala na przełomie XIX i XX wieku, gdzie dokonywano historycznych wydarzeń, takich jak odkrycia nowych szczepionek czy rozwój eugeniki.

Charité na wojnie znowu Berlin,  rok zupełnie inny 1943. Pracownicy szpitala Charité zmagają się z krwawymi skutkami II wojny światowej i nazistowskimi praktykami medycznymi, w tym programem eugenicznym.

Pachnidło – tyle, że współcześnie. Znasz już książkę lub film?  To zmień perspektywę może serial przypadnie Ci do gustu.

Na sam koniec polecam Dark pewnie już go znasz i podobnie jak ja czekasz na kolejny sezon 🙂 Ale jeśli jednak nie to zobacz koniecznie i ułóż wszystkie puzzle miasteczka Winden.

Owocnej nauki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s