Pewnie widzieliście już świąteczną reklamę Allegro? Nie wiem czy jestem na czasie, w sumie nadal jesteśmy przed Świętami, ale ja  zobaczyłam ją dopiero dzisiaj. A mówią, że już ponoć cały świat się nią zachwyca. Wczoraj zapytała mnie o nią koleżanka. Dzisiaj znalazłam ją w necie – pomyślałam, że skoro już ona mówi mi o reklamie, no to naprawdę musi być godna zobaczenia 😉 Zobaczyłam…. I?

I uradowana krzyknęłam

„grejt!” Jaka mądra reklama!

Jeśli jej nie widziałeś masz okazję, przynajmniej zobaczysz czym będę się w dalszej części zachwycać :

Wzruszyłeś się, zaskoczyło Cię zachowanie starszego pana, zaśmiałeś się w niejednym momencie, prawda? Prawda! Prawda! Ja to się aż prawie popłakałam 😉 Więc dla Ciebie i dla mnie były to bardzo emocjonalne 3 minuty. A co oprócz tego?

Dlaczego  według mnie ta reklama jest taka mądra i za co plusy dla niej?

Zdecydowanie za ogólny pozytywny świąteczny klimat i przekaz z niej płynący, ale również:

  •  Za obecność paczki! Ta bezcenna chwila gdy ją rozpakowujesz. (każdy to lubi – ja już od momentu złożenia zamówienia czekam z niecierpliwością na kuriera i wyobrażam sobie, że już do mnie jedzie 🙂 )
  • Za zawartość paczki! „English for beginners” mimo, że angielski, moje serce zaczęło szybciej bić. Pełna wewnętrznej radości pomyślałam: Jejku, będzie się uczył angielskiego! Starszy Pan! I pokazują to w telewizji!  Fantastycznie!! 🙂
  • Za zawartość paczki po raz drugi – Za książkę! dziwne, ale za każdym razem gdy ktoś otrzymuje książkę niesamowicie się cieszę z tego powodu. Książki mają moc! 🙂 I gdy tylko zobaczyłam książkę w tej reklamie pomyślałam o moim pięcioletnim chrześniaku, który jakiś czas temu powiedział mi, że mnie bardzo lubi, bo dostaje ode mnie fajne książki ❤
  • Za sposoby nauki języków obcych! Słuchanie, oglądanie filmów obcojęzycznych, głośne powtarzanie, klejki, skojarzenia, całkowite otaczanie się językiem obcym, bez względu na to gdzie się znajdujesz i co robisz. Mnie też nie raz się zdarzyło powiedzieć  w Polsce do kogoś coś po niemiecku, po angielsku albo  pojedyncze słowa po holendersku tylko dlatego, że tak intensywnie myślałam w obcym języku.
  • Za pokonywanie własnych granic, wychodzenie naprzeciw, inicjowanie pozytywnych relacji, wychodzenie z własnej sfery komfortu i otwieranie się na to co nieznane. Owszem, młody uczy się szybciej, ale to nie znaczy, że stary już się tego nie nauczy! Zawsze jest dobry moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Bardzo często uczę starsze osoby i uwierz mi, opanowanie języka w stopniu komunikatywnym jest możliwe w każdym wieku. Wszystko zależy od Ciebie i wszystko zaczyna się w Twojej głowie.
  • Za całą drogę do celu i nagrodę. Nauka języka nie zawsze jest łatwa, często wymaga wysiłku, zaangażowania i poświęcenia, dlatego cel i nagroda odgrywają wielką rolę. Wyznaczaj je! Bo skąd wiesz czy właśnie ten język nie otworzy Ci drzwi do szczęścia? 😉  Komunikacja jest najważniejsza!
  • Za tego sympatycznego, starszego pana i jego postawę. Słyszeliście te wymówki, które serwował sobie podczas nauki????? Że on nie będzie się uczył, bo jest za stary? Bo nie ma czasu? Bo nie potrafi? Bo ktoś się będzie śmiał, gdy coś powie w języku obcym? No właśnie! Ja też nie słyszałam.

A Ty? Ile masz lat i wymówek?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s