uprawiasz sport?O fantastycznym wpływie sportu na ciało wiesz już zapewne bardzo dużo. Media dają radę. Dobrze zbudowane ciało, mięśnie, talia osy są takie wow 🙂  I dobrze. Bardzo się cieszę, bo coraz więcej ludzi między innymi z wyżej wymienionych powodów troszczy się o swoje zdrowie, uprawia sport i dobrze się odżywia. A wiesz, że uprawiając sport dbasz nie tylko o swoje ciało, ale również o swój najważniejszy organ – mózg? Wiesz? jeśli nie to spieszę z pomocą.

Co najważniejsze! Mózg kształtuje się przez całe życie. I tutaj właśnie proszę Cię, nie daj sobie wmówić (jak kiedyś uważano), że nie masz wpływu na tworzenie nowych komórek i że, niestety ale musisz się zadowolić tylko tym co masz z okresu dzieciństwa. Bo tak nie jest! Są już badania szwedzkich naukowców, że (no cóż, że ze Szwecji 🙂 ) u dorosłych w niektórych częściach mózgu również powstają nowe komórki.

Zatem droga wolna!

Na podstawie badań z biegającymi i niebiegającymi myszkami, a później ludźmi stwierdzono wpływ aktywności fizycznej na mózg. Badania te wykazały, że powinno się stosować różne rodzaje treningu, aby poprawić pamięć. Bieganie, trening siłowy, jazda na rowerze, tenis a nawet spacerowanie przyczynią się do modelowania Twojego mózgu.

Tylko wiesz – Nie szalej. Nie od razu Kraków zbudowano.

Ćwicz przed uczeniem się  lub ucz się w trakcie ćwiczeń. Nie trenuj zbyt intensywnie, ponieważ wtedy skupisz się na aktywności sportowej, a nie na próbach zapamiętywania i oczywiście pierwszych efektów spodziewaj się  dopiero po kilku dniach od treningu.

Sport to nie tylko piękne ciało. Sport wpływa również na Twoją koncentrację, kreatywność, samoocenę czy zdolność podejmowania decyzji.

Marzy mi się reklama  w klimacie „uprawiaj sport – zadbaj o swój mózg, a nie tylko… tyłek, nogi, brzuch” 🙂 Kto wie, może zobaczę kiedyś na billboardzie fajny mózg krzyczący „pobiegaj dla mojego dobra 🙂 ”

Późno już…

Mój mózg chyba woła – „jest piątek! Idź spać! wyluzuj już!”

Dobrej nocy!

Ps. Pozdrowienia dla już ćwiczących czytelników i dla tych, którzy na dniach dla dobra swojego mózgu zaczną ćwiczyć 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s