Czy zdarzyło Ci się czasem o czymś zapomnieć? O drobnostce albo o bardzo ważnej sprawie? Podejrzewam, że tak. Osobiście nie znam osoby, która nigdy niczego nie zapomniała.  Przecież każdemu się to może zdarzyć. A co jeśli wiecznie zapominasz, nie chorujesz i motylki w brzuchu są względnie okiełznane? 

Spieszę z odpowiedzią.

  1. Nie trenujesz swojego mózgu! Nie uczysz się języków obcych, nie rozwiązujesz krzyżówek i łamigłówek. Nie musisz, bo po co?
  2. Źle się odżywiasz! Jesz mało warzyw i owoców, albo w najgorszym przypadku w ogóle nie goszczą na Twoim talerzu. Podstawą Twojej diety jest fast food, Nie jesz ryb,  nie pijesz zielonej herbaty i na każdym kroku osładzasz sobie życie. Cukier muss sein!
  3. Pijesz alkohol! Drineczek, piwko i koniecznie na drugą nóżkę – w przyrodzie najważniejsza jest równowaga!
  4. Nie uprawiasz sportu! Wyjście na spacer to  już dla Ciebie sport ekstremalny. Przecież nie masz  teraz czasu na takie głupoty, zaczniesz od jutra – ale to już na bank!
  5. Codziennie robisz to samo! Jedziesz do pracy i wracasz z niej tą samą drogą, myjesz zęby zawsze tą samą ręką, prawa ręka jest Twoją ręką wiodącą więc po co wykonywać coś lewą? Nie spróbujesz inaczej…
  6. Pielęgnujesz w sobie niepokój i stres! Nie wyłączysz się nigdy, nie jesteś telewizorem. Masz czarne myśli, fałszywe przekonania i negatywne emocje. Prawie to samo co serwuje Twój telewizor. Tylko, że on się wyłączy, a Ty się nakręcasz.
  7. Nie zwracasz uwagi na drobne rzeczy, nie koncentrujesz się. Nie jesteś „tu i teraz”, bo wczoraj można było zrobić coś inaczej, a teraz w tym ważnym momencie jakim może być np. lekcja języka niemieckiego planujesz, że jutro zrobisz milion innych rzeczy.
  8. Nie grasz w gry planszowe, nie grasz w karty – każda gra jest dla dzieci, a dla dorosłych jest tylko praca, stres i zarabianie pieniędzy.
  9. Nie próbujesz pamiętać! Łykasz suplementy na pamięć, nie tworzysz skojarzeń, nie przypominasz sobie, robisz listę zakupów w aplikacji.
  10. Jesteś tu i tam – Prowadzisz ważną rozmowę przez telefon, uczysz się niemieckiego i prowadzisz auto! Oczywiście masz wszystko pod kontrolą, bo i na sytuacyjny gest zza kierownicy znajdziesz czas. Ty nie dasz rady? Dasz! Ale czy zawsze? Czy na 100%?

Powodów może być jeszcze więcej. To nie jest nagonka i moralizatorski poradnik.  Człowiek jest tylko człowiekiem. Ułatwiaj sobie życie. Ale zatrzymaj się i pomyśl. Co zrobić by dbać o swój mózg i nie zapominać? Dotarłaś/-eś do końca. Wiesz co zrobić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s