Cały rok szkolny intensywnie pracujesz nad rozwojem kompetencji językowej. Uczysz się zwrotów, słówek  oraz konstrukcji gramatycznych. Trenujesz umiejętność mówienia, słuchania czytania i pisania.  Kurs się kończy, i? I co dalej?

Możliwości są dwie. Albo robisz sobie przerwę wakacyjną i wracasz do nauki we wrześniu lub w październiku. Albo zapisujesz się na kursy wakacyjne i kontynuujesz naukę.  Wybór należy do Ciebie i bez względu na to jaką decyzję podejmiesz jest ona w porządku. Zawsze. Uczestnicy moich kursów znają mnie i mój styl prowadzenia zajęć. Od  samego początku kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za swój proces nauki. Bardzo sobie cenię tę wartość. Pomaga ona uczestnikom moich kursów zarówno w rozwoju językowym jak i w wewnętrznym.

Wielu moich kursantów przekonało się na własnej skórze, że każda dłuższa przerwa świąteczna lub wakacyjna nie ma na nich dobrego wpływu. Często czują się zdezorientowani, bo niby wiedzą, że mieli to jakiś czas temu, ale totalnie nie pamiętają co z czym połączyć by powiedzieć coś bezbłędnie i czuć się pewnie. Ja mam na to sposób, by profesjonalnie rozwijać Twój (czasem uśpiony) potencjał. Ale Ty sobie również możesz pomóc kontynuując naukę nawet w wakacje.

Za oceanem oraz coraz częściej już w Europie mówi się o niezwykle istotnym zjawisku Summer learning loss, które polega na utracie umiejętności akademickich i wiedzy podczas długich wakacji szkolnych. Utrata nauki różni się w zależności od wieku i przedmiotu, ale  każda utrata oddala Cię do wymarzonego celu. To nie jest tak, że nagle wszystko zapomnisz i jak już zrobisz sobie przerwę to nie warto wracać albo nie poradzisz sobie po powrocie. Bo moja już w tym  profesjonalna głowa, że sobie poradzisz 🙂

Z moich obserwacji  wynika, że z roku na rok coraz więcej moich kursantów rezygnuje z przerwy wakacyjnej i ochoczo uczestniczy w kursach letnich, ponieważ chcą mieć stały kontakt z językiem i jakby nie było otrzymują kolejne trzy miesiące ciekawej nauki.

Jeśli uznasz, że nie warto robić przerwy wakacyjnej i chcesz do nas dołączyć to skontaktuj się z nami. W zakładce KURSY znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Okres wakacyjny to idealny czas na wprowadzenie w życiu pewnych zmian (zawodowych/osobistych) wyrównanie poziomu oraz przypomnienie sobie języka. W Pracowni Językowej uczymy języka niemieckiego, angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego. A wszystko to z myślą o Twoich potrzebach.

Jedna myśl na temat “Czy warto robić przerwę wakacyjną od nauki języka obcego?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s